Συνεντεύξεις των φοιτητών Δημοσιογραφίας στο διαδικτυακό ραδιόφωνο NOISE RADIO

18 Ιανουαρίου 2019

Με μεγάλη επιτυχία άρχισαν και συνεχίζονται οι εκπομπές από τους φοιτητές του Προγράμματος Δημοσιογραφίας με Δημόσιες Σχέσεις του KES College στο διαδικτυακό ραδιόφωνο του Κολλεγίου  Noise Radio το οποίο μεταδίδεται μέσω του www.noiseair.com.

Ήδη, κατά το πρώτο εξάμηνο του ακαδημαϊκού έτους 2018-2019, ο ραδιοσταθμός του Κολλεγίου, φιλοξένησε μερικά από τα πιο ηχηρά ονόματα του καλλιτεχνικού χώρου της Κύπρου, ενώ εκπομπές  με ποικίλα θέματα όπως κοινωνικά, πολιτικά, καλλιτεχνικά, ψυχικής υγείας και όχι μόνο μεταδόθηκαν στο καθημερινό πρόγραμμα του ραδιοσταθμού με σκοπό να ενημερώσουν, να ευαισθητοποιήσουν και να διασκεδάσουν τους ακροατές του.

Επιπλέον, με την έναρξη του  εαρινού εξαμήνου, το Noise Radio θα εμπλουτιστεί με ακόμη περισσότερες εκπομπές με θέμα τη μαγειρική, την υγεία, την ομορφιά, το περιβάλλον και άλλα, με στόχο τη συμμετοχή φοιτητών και από άλλα Προγράμματα Σπουδών του KES College.

• • Χρίστος Γρηγοριάδης

Ποδαρικό στο Noise Radio, έκανε φέτος ο αγαπητός από την τηλεόραση ως «Βαντζελής» Χρίστος Γρηγοριάδης. Ο γνωστός και ταλαντούχος ηθοποιός, φιλοξενήθηκε στις 19 Οκτωβρίου 2018 στην εκπομπή «Star System» της Κατερίνας Γεωργίου και του Κωνσταντίνου Νεοφύτου, τελειόφοιτων φοιτητών του Προγράμματος Σπουδών Δημοσιογραφίας με Δημόσιες Σχέσεις. Σε μια συνέντευξη εφ’ όλης της ύλης, ο ίδιος μίλησε για τα παιδικά του χρόνια, τις πετυχημένες δουλειές του, τα όνειρά του, περνώντας ένα όμορφο μεσημεριανό μαζί με τους φοιτητές του Προγράμματος Σπουδών  Δημοσιογραφία με Δημόσιες Σχέσεις του ΚES College.

• • Κούλης Νικολάου

Στις 21 Νοεμβρίου 2018, στην εκπομπή των φοιτητριών Άντρης Αναστασίου και Μικαέλλας Πιτσιλίδου, ήταν καλεσμένος ο γνωστός ηθοποιός Κούλης Νικολάου. Ο ηθοποιός και παραγωγός, μίλησε για όλα: τη ζωή του, την καριέρα του, την οικογένεια του, τις αρνητικές κριτικές που δέχεται κατά καιρούς, ενώ αποκάλυψε για πρώτη φορά μέσα από το Noise Radio τα επόμενα επαγγελματικά του σχέδια.

• • Λούης Πατσαλίδης

Στις 28 Νοεμβρίου 2018, ο γνωστός και αγαπητός στο κοινό stand-up comedian, Λούης Πατσαλίδης βρέθηκε στο KES College, με αφορμή την εκδήλωση του Κολλεγίου «Hot Dog Day». Μετά από μια ώρα διασκεδαστικού stand up comedy που παρουσίασε σε όλους τους φοιτητές του Κολλεγίου, ο Στέλιος Περικλέους και ο Νικόλας Μουσικού, τελειόφοιτοι φοιτητές του Προγράμματος Σπουδών Δημοσιογραφίας με Δημόσιες Σχέσεις, τον «ανάκριναν» ραδιοφωνικά σε μια συνέντευξη στο Noise Radio όπου κυριάρχησε μπόλικο γέλιο.

• • Θέκλα Πετρίδου

Στο στούντιο του Noise Radio,  καλεσμένη των τελειόφοιτων φοιτητών, Στέλιου Περικλέους και Νικόλα Μουσικού βρέθηκε στις 4 Δεκεμβρίου 2018, η Θέκλα Πετρίδου. Η γνωστή ψυχολόγος, συγγραφέας και παρουσιάστρια, σε μια συνέντευξη εφ’ όλης της ύλης, μίλησε για όλους και για όλα. Αναφέρθηκε στην τηλεοπτική της επιτυχία, το νέο της βιβλίο, τις κριτικές που δέχεται, την σχέση της με την Ελένη Μενεγάκη και άλλα πολλά.

• • Βασιλική Χατζηαδάμου

Η παρουσιάστρια και ερμηνεύτρια κυπριακών παραδοσιακών τραγουδιών, Βασιλική Χατζηαδάμου, φιλοξενήθηκε στις 18 Δεκεμβρίου 2018 στις εγκαταστάσεις του Noise Radio από τους Κωνσταντίνο Νεοφύτου και Σταύρο Γιάγκου, τελειόφοιτους φοιτητές του Προγράμματος Σπουδών  Δημοσιογραφία με Δημόσιες Σχέσεις του ΚES College, όπου παραχώρησε μια απολαυστική συνέντευξη γεμάτη αναμνήσεις αλλά και πολλές αποκαλύψεις.

Οι φοιτητές του Προγράμματος Σπουδών Δημοσιογραφία με Δημόσιες Σχέσεις του ΚES College υπόσχονται να πραγματοποιήσουν ακόμη περισσότερες, επιτυχημένες αλλά και ενδιαφέρουσες εκπομπές μέσα από το διαδικτυακό ραδιόφωνο του KES College  Noise Radio δείχνοντας έμπρακτα την κατάρτιση και την αγάπη τους για το επάγγελμα που επέλεξαν να κάνουν.

Συντονιστείτε και εσείς στο NOISE RADIO εδώ: http://www.noiseair.com/

GENIKI