Δήλωση ενδιαφέροντος

Στοιχεία Επικοινωνίας

Invalid Input

Υποβάλλοντας αυτήν τη φόρμα, αποδέχεστε ότι τα δεδομένα σας θα αποθηκευτούν και θα υποβληθούν σε επεξεργασία μέσα στα εργαλεία μας. Τα δεδομένα σας θα χρησιμοποιηθούν με προσοχή, με στόχο να μας δώσετε μια καλύτερη κατανόηση των επιθυμιών και των αναγκών σας, καθώς και να μας βοηθήσετε να σας προσεγγίσουμε με σχετικές πληροφορίες.

Αν προτιμάτε να παρακάμψετε αυτή τη φόρμα και να επικοινωνήσετε μαζί μας, στείλτε μας το email σας στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. ή τηλεφωνήστε στο +357 22 875737.

Δημοσιογραφία με Δημόσιες Σχέσεις

3 έτη/180 ECTS, Ανώτερο Δίπλωμα

• Αξιολογημένο Πρόγραμμα Σπουδών από το Φορέα Διασφάλισης και Πιστοποίησης της Ποιότητας της Ανώτερης Εκπαίδευσης (ΔΙ.Π.Α.Ε)

Ένα πλήρως ανανεωμένο κι εκσυγχρονισμένο Πρόγραμμα Σπουδών με βάση τη σύγχρονη διεθνή πρακτική και τις απαιτήσεις του επαγγέλματος του Δημοσιογράφου. Το KES College προχώρησε στην πλήρη αναδιάρθρωση και εκσυγχρονισμό του προ πολλού εγγεγραμμένου και σε λειτουργία προγράμματός του της Δημοσιογραφίας με Δημόσιες Σχέσεις, ενώ διατήρησε το αρχικό πλαίσιο και τα δοκιμασμένα στο χρόνο στοιχεία του.  Οι αλλαγές στο πρόγραμμα περιλαμβάνουν πλήρη εκσυγχρονισμό του, εκτεταμένη αναβάθμιση της υποδομής και του εξοπλισμού, σε βάθος εκπαίδευση του διδακτικού προσωπικού και εξασφάλιση ακαδημαϊκών συμβούλων για τη Δημοσιογραφία με τις Δημόσιες Σχέσεις από πανεπιστήμια του εξωτερικού.

Οι φοιτητές του Προγράμματος έχουν τη δυνατότητα πρακτικής άσκησης στο Studio Ήχου και Studio Εικόνας του Κολλεγίου καθώς και στο διαδικτυακό ραδιόφωνο του Κολλεγίου “Noise Radio”, δημιουργώντας τις δικές τους ραδιοφωνικές εκπομπές και παρουσιάζοντάς τις μέσω live streaming. To "Noise Radio" φιλοξενείται στην ιστοσελίδα "Noise Air" των φοιτητών www.noiseair.com.

Ακούστε ζωντανά εδώ:

• Τίτλος Σπουδών: Ανώτερο Δίπλωμα στη Δημοσιογραφία με Δημόσιες Σχέσεις