Δημοσιογραφία και Δημόσιες Σχέσεις
3 έτη/180 ECTS, Ανώτερο Δίπλωμα

ΕΓΓΡΑΦΕΙΤΕ ΤΩΡΑ

• Αξιολογημένο Πρόγραμμα Σπουδών από το Συμβούλιο Εκπαιδευτικής Αξιολόγησης – Πιστοποίησης (Σ.ΕΚ.Α.Π.)

Ένα πλήρως ανανεωμένο κι εκσυγχρονισμένο Πρόγραμμα Σπουδών με βάση τη σύγχρονη διεθνή πρακτική και τις απαιτήσεις του επαγγέλματος του Δημοσιογράφου.  Το KES College προχώρησε στην πλήρη αναδιάρθρωση και εκσυγχρονισμό του προ πολλού εγγεγραμμένου και σε λειτουργία προγράμματος του της Δημοσιογραφίας και των Δημοσίων Σχέσεων, ενώ διατήρησε το αρχικό πλαίσιο και τα δοκιμασμένα στο χρόνο στοιχεία του.  Οι αλλαγές στο πρόγραμμα περιλαμβάνουν πλήρη εκσυγχρονισμό του, εκτεταμένη αναβάθμιση της υποδομής και του εξοπλισμού, σε βάθος εκπαίδευση του διδακτικού προσωπικού και εξασφάλιση ακαδημαϊκών συμβούλων για τη Δημοσιογραφία και τις Δημόσιες Σχέσεις από πανεπιστήμια του εξωτερικού.

• Τίτλος Σπουδών: Ανώτερο Δίπλωμα στη Δημοσιογραφία και Δημόσιες Σχέσεις

ΟΔΗΓΟΣ ΣΠΟΥΔΩΝ