To KES College συμμετέχει στο Πρόγραμμα UniQue

26 Φεβρουαρίου 2021

Το Πρόγραμμα ξεκίνησε από τον Ιανουάριο του 2021, με διάρκεια 2 έτη,  σε συνεργασία με άλλους εταίρους από Ελλάδα, Γερμανία, Ολλανδία, Βουλγαρία, Κροατία και Πολωνία. Στόχος του Προγράμματος είναι  να αναπτύξει και να εφαρμόσει καινοτόμες μεθόδους και πρακτικές για την προώθηση της εκπαίδευσης χωρίς αποκλεισμούς για όλους τους μαθητές, συμπεριλαμβανομένου και των μειονεκτούντων μαθητών και την προώθηση κοινών αξιών. Επιπλέον στόχος είναι η υποστήριξη του εκπαιδευτικού προσωπικού στην αντιμετώπιση της διαφορετικότητας και της ενίσχυσης της συνεργασίας μεταξύ του εκπαιδευτικού προσωπικού σε αυτά τα θέματα.