Ταλαντούχοι ηθοποιοί «ανακρίνονται» στο NOISE RADIO

29 Ιανουαρίου 2020

Πρωταγωνιστής στα διαδικτυακά δρώμενα υπήρξε για ακόμη μια φορά το Noise Radio, το οποίο μεταδίδεται μέσω του www.noiseair.com, με τους φοιτητές του Προγράμματος Σπουδών Δημοσιογραφίας με Δημόσιες Σχέσεις να δίνουν βροντερά το «παρών» τους. Μουσικά και καλλιτεχνικά νέα, διαγωνισμοί, επικαιρότητα, μουσικές επιλογές αλλά και εκπληκτικές Live συνεντεύξεις στο studio του σταθμού, συνέθεταν το καθημερινό πρόγραμμα του σταθμού, το οποίο εκπέμπει διαδικτυακά καθημερινά όλο το 24ωρο.

Ήδη στο πρώτο μισό της σεζόν, ο ραδιοσταθμός του Κολλεγίου, φιλοξένησε μερικά από τα πιο ηχηρά ονόματα του καλλιτεχνικού χώρου της Κύπρου, ενώ από το δεύτερο μισό της σεζόν, το Noise Radio, εμπλουτίζεται με ακόμη περισσότερες εκπομπές με διάφορα ενδιαφέροντα θέματα, όπως μαγειρική, υγεία, ομορφιά κ.ο.κ. με την συμμετοχή φοιτητών, οι οποίοι προέρχονται και από άλλα Προγράμματα Σπουδών του Κολλεγίου.

Παναγιώτης Κυριάκου

Ποδαρικό στο Noise Radio, έκανε πρώτος, κατά την έναρξη της φετινής ακαδημαϊκής χρονιάς, ο Παναγιώτης Κυριάκου. Ο γνωστός και ταλαντούχος ηθοποιός αλλά και ραδιοφωνικός παραγωγός, φιλοξενήθηκε στην εκπομπή της Μαρίνας Ζαχαρίου και του Σταύρου Γιάγκου την 1η Νοεμβρίου 2019. Σε μια συνέντευξη εφ’ όλης της ύλης, ο ίδιος μίλησε για τα παιδικά του χρόνια, τις πετυχημένες δουλειές του, τη συνεργασία του με τον Λούη Πατσαλίδη, σχολιάζοντας με τον δικό του, καυστικό τρόπο τα «κακώς έχοντα» της κυπριακής κοινωνίας και όχι μόνο.

Έλια Ιωαννίδου

Στις 8 Νοεμβρίου 2019, στην εκπομπή της Μιχαέλλας Πιτσιλίδου και της Μαρίνας Ζαχαρίου, βρέθηκε η Έλια Ιωαννίδου, η γνωστή ηθοποιός, η οποία όπως χαρακτηριστικά ανάφερε πέρασε το πιο όμορφο πρωινό της ζωής της. Αναφέρθηκε μεταξύ άλλων στην επιτυχία που γνώρισε μέσα από την συμμετοχή της στην «Αίγια Fuxia», τις τηλεοπτικές και θεατρικές δουλειές της αλλά και για τον έγγαμο βίο της.

Χάρης Αριστείδου

Στις 15 Νοεμβρίου 2019, ο γνωστός και αγαπητός στο τηλεοπτικό κοινό, κυρίως για τις φάρσες του, Χάρης Αριστείδου, φιλοξενήθηκε στις ραδιοφωνικές εγκαταστάσεις του Noise, από τον Σταύρο Γιάγκου και την Μαρίνα Ζαχαρίου, οι οποίοι τον πέρασαν από «ανάκριση». Ο ίδιος μίλησε για τα επόμενα επαγγελματικά του βήματα, την ταξιδιωτική εκπομπή που ετοιμάζει καθώς και για το πότε αναμένεται να ανέβει τα σκαλιά της εκκλησίας.

Μάριος Δημητρίου

Ο «Γιαννής» από το «La Pasta Pomilώri» ήταν ο επόμενος που φιλοξενήθηκε στο στούντιο του Νοise Radio και στην εκπομπή του Θέκλιου Χρυσοστόμου και της Μιχαέλλας Πιτσιλίδου στις 22 Νοεμβρίου 2019. Ο ταλαντούχος ηθοποιός σε μια συνέντευξη εφ’ όλης της ύλης, μίλησε για όλους και για όλα. Για την τηλεοπτική και θεατρική του επιτυχία, την φιλία του με τον Λώρη Λοϊζίδη, ενώ παράλληλα αποκάλυψε και κρυφές πτυχές της ζωής του.

Μαριλένη Σταύρου

Γνωστή για το αστείρευτο χιούμορ της, η ηθοποιός Μαριλένη Σταύρου, στις 11 Δεκεμβρίου 2019, φιλοξενήθηκε από την Μαρίνα Ζαχαρίου και την Μιχαέλλα Πιτσιλλίδου στις εγκαταστάσεις του Noise Radio, όπου και παραχώρησε μια απολαυστική συνέντευξη γεμάτη αναμνήσεις αλλά και αποκαλύψεις. Μάλιστα, μεταξύ άλλων, αποκάλυψε για πρώτη φορά το νέο της επαγγελματικό βήμα, το οποίο αφορά τη δημιουργία ενός blog που απευθύνεται σε εύσωμες γυναίκες και αναμένεται να είναι έτοιμο τη νέα χρονιά.

Θανάσης Δρακόπουλος

Τελευταίος φιλοξενούμενος του 2019 ήταν ο Θανάσης Δρακόπουλος. Ο ηθοποιός και ραδιοφωνικός παραγωγός φιλοξενήθηκε στην εκπομπή της Μαρίνας Χρυσοστόμου και Μιχαέλλας Πιτσιλλίδου στις 13 Δεκεμβρίου 2019, σκορπώντας αβίαστα το γέλιο στους ακροατές του σταθμού αλλά και στους ραδιοφωνικούς παραγωγούς. Ο ίδιος μίλησε για τα δύσκολα παιδικά του χρόνια στην Αθήνα, την απόφαση του να μετακομίσει στην Κύπρο, τα όνειρα του και τα επόμενα σχέδια του.

Δηλώστε Συμμετοχή