Νέα παράταση της αναστολής φοίτησης μέχρι την Πέμπτη 30 Απριλίου 2020

09 Απριλίου 2020

Σε συνέχεια του χθεσινού Διαγγέλματος του Προέδρου της Δημοκρατίας και του σχετικού Διατάγματος που εκδόθηκε, το Υπουργείο Παιδείας, Πολιτισμού, Αθλητισμού και Νεολαίας, με νέα ανακοίνωσή του σήμερα 9 Απριλίου 2020 αναφορικά με τη λήψη μέτρων για την πρόληψη της εξάπλωσης του ιού COVID-19, αναφέρει, μεταξύ άλλων, ότι η αναστολή φοίτησης στα σχολεία όλων των βαθμίδων παρατείνεται μέχρι και την Πέμπτη, 30 Απριλίου 2020 και ως εκ τούτου, δεν θα διεξάγονται μαθήματα και άλλες δραστηριότητες που απαιτούν τη φυσική παρουσία των φοιτητών σε όλα τα Ιδρύματα Ανώτερης Εκπαίδευσης, δημόσια και ιδιωτικά, μέχρι την ημερομηνία αυτή.

Το KES College, στο πλαίσιο της διασφάλισης της απρόσκοπτης προσφοράς των μαθημάτων όσο και της ποιότητας της παρεχόμενης εκπαίδευσής του, με στόχο να ολοκληρωθεί η ακαδημαϊκή χρονιά 2019-2020 ανακοινώνει ότι τα εξ’ αποστάσεως μαθήματα και οι ενδιάμεσες εξετάσεις θα συνεχίσουν να γίνονται σύμφωνα και στη βάση του ωρολογίου προγράμματος του κάθε Προγράμματος Σπουδών και σύμφωνα με την ενημέρωση που παρέχεται μέσω της Ηλεκτρονικής Πλατφόρμας του Κολλεγίου μέχρι νεωτέρας.

Όπως προαναφέρθηκε σε προηγούμενη ανακοίνωση του KES College, τα μαθήματα πρακτικής άσκησης θα αναπληρωθούν σε μεταγενέστερο στάδιο και όταν η κατάσταση το επιτρέψει.

Τα μαθήματα θα διακοπούν για το Πάσχα από τη Μεγάλη Πέμπτη 16 Απριλίου 2020 έως και την Τρίτη του Πάσχα 21 Απριλίου 2020, συμπεριλαμβανομένων.

Το KES College παρακολουθεί στενά την κατάσταση και θα εκδίδει ανακοινώσεις ανάλογα όταν χρειαστεί.

Για οποιαδήποτε πληροφορία ή διευκρίνιση παρακαλούμε επικοινωνείτε στο τηλ. 22875737 ή στην ηλεκτρ. διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.