Κίνηση ανθρωπιάς από ένα 22χρονό φοιτητή Μαγειρικής του KES College

13 Ιανουαρίου 2021

Σε μια συγκινητική πράξη ανθρωπιάς προέβει ο φοιτητής του Προγράμματος «Διεύθυνση Επισιτιστικών Επιχειρήσεων» του KES College, Αντρέας Στυλιανού, ο οποίος κατά την περίοδο των εορτών μαγείρεψε για άπορες οικογένειες στη Λεμεσό.

Ο Αντρέας Στυλιανού, ο οποίος είναι Πρόεδρος του Κεντρικού Φοιτητικού Συμβουλίου 2020 – 2021 του KES College, ευαισθητοποιημένος στις δύσκολες συνθήκες που αντιμετωπίζει μεγάλο μέρος του πληθυσμού της χώρας μας εξαιτίας της πανδημίας και όχι μόνο, πήρε την πρωτοβουλία και μαγείρεψε με δικά του έξοδα σε οικογένειες που το έχουν πραγματικά ανάγκη.

Όπως ο ίδιος δήλωσε, ήθελε το δικό του χριστουγεννιάτικο δώρο να είναι χαμογελά οικογενειών που το έχουν πραγματικά ανάγκη. Έτσι την παραμονή των Χριστουγέννων, ο ίδιος μαγείρεψε και γέμισε το ψυγείο  και το τραπέζι αρκετών οικογενειών της Λεμεσού, σκορπώντας απλόχερα την αγάπη του.