«Ημέρα Καριέρας» της Σχολής Επισιτιστικών, Ξενοδοχειακών και Τουριστικών Σπουδών

09 Μαρτίου 2020

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 4 Μαρτίου 2020, ο ετήσιος θεσμός «Ημέρα Καριέρας» που διοργανώνει κάθε χρόνο η Σχολή Επισιτιστικών, Ξενοδοχειακών και Τουριστικών Σπουδών του KES College.

Το παρών τους έδωσαν πολλά στελέχη ξενοδοχειακών συγκροτημάτων, εστιατορίων και ζαχαροπλαστείων που προέρχονταν είτε από το τμήμα  Ανθρώπινου Δυναμικού είτε από το τμήμα των Επισιτιστικών (Food & Beverage) καθώς επίσης και από τη Διεύθυνση και υπήρξε μεγάλο ενδιαφέρον τόσο για την πρακτική άσκηση όσο και για την εργοδότηση των φοιτητών του Κολλεγίου.

Οι φοιτητές από την άλλη, επέδειξαν αντίστοιχο ενδιαφέρον, αναγνωρίζοντας τη σημαντικότητα της εκδήλωσης αυτής που σηματοδοτεί τη μελλοντική επαγγελματική πορεία τους.

Μέσα από την εκδήλωση αυτή, τα διάφορα στελέχη είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν από κοντά τους φοιτητές του KES College και να δοκιμάσουν τις αλμυρές και γλυκιές γαστρονομικές δημιουργίες που ετοίμασαν οι ίδιοι οι φοιτητές ειδικά γι’ αυτούς.

Οι φοιτητές παρουσίασαν τα προσόντα και τις γνώσεις τους και μοιράστηκαν τα όνειρά τους με θετική διάθεση για δημιουργική εργασία δείχνοντας έτσι την αγάπη τους για τη Γαστρονομική Τέχνη, την Αρτοποιία και τη Ζαχαροπλαστική.

Στην εκδήλωση αυτή είχαν επίσης την ευκαιρία να συμμετάσχουν και οι φοιτητές των 3ετών Αξιολογημένων - Πιστοποιημένων Προγραμμάτων Σπουδών “Hotel Management” και “Travel and Tourism Management” του KES College.

Ο Υπεύθυνος των Αξιολογημένων - Πιστοποιημένων Προγραμμάτων Σπουδών της Σχολής Επισιτιστικών, Ξενοδοχειακών και Τουριστικών Σπουδών, κ. Παναγιώτης Χατζησυμεού και οι καθηγητές της ομώνυμης Σχολής ήταν παρόντες για να ενημερώσουν τους παρευρισκόμενους για το υψηλό επίπεδο σπουδών του KES College καθώς επίσης και για τις γνώσεις και τις δεξιότητες των φοιτητών τους.

Career Day 2020 1
Career Day 2020 2