Εθελοντική συμμετοχή των φοιτητριών Αισθητικής σε εκδήλωση της Αστυνομίας Κύπρου

19 Φεβρουαρίου 2020

Στο πλαίσιο ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης του κοινού, η Αστυνομία Κύπρου διοργάνωσε την Κυριακή 9 Φεβρουαρίου 2020 εκδήλωση με στόχο την προστασία και ασφάλεια του παιδιού και σύνθημα «Να με Προσέχεις».

Οι φοιτήτριες των Αξιολογημένων Προγραμμάτων Σπουδών Αισθητικής του KES College έδωσαν το παρών τους για άλλη μια φορά, προσφέροντας αφιλοκερδώς υπηρεσίες Face Painting σε πολλά παιδάκια που πλημμύρισαν το χώρο, σκορπώντας στιγμές χαράς και ξεγνοιασιάς.

Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στο The Mall of Cyprus από τις 3:00 μέχρι τις 6:00 το απόγευμα και είχε μεγάλη ανταπόκριση.

Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης, πραγματοποιήθηκε διανομή ενημερωτικού υλικού στους παρευρισκόμενους ενώ μέλη της Αστυνομίας Κύπρου ήταν στη διάθεση του κοινού για παροχή συμβουλών και οποιασδήποτε άλλης πληροφορίας. Δόθηκε η ευκαιρία να ενημερωθεί ο κόσμος για ένα σοβαρό και ευαίσθητο θέμα που αφορά όλους μας.

Παράλληλα με την ενημέρωση, τα παιδιά είχαν την ευκαιρία να παίξουν, να χορέψουν και να  ζωγραφίσουν απολαμβάνοντας ένα ευχάριστο απόγευμα καθώς η εκδήλωση περιλάμβανε Face Painting, μουσικά εργαστήρια, κυνήγι θησαυρού και κατασκευές για τα παιδιά.

Το KES College, στο πλαίσιο της Εταιρικής Κοινωνικής Ευθύνης του, ευαισθητοποιείται πάντοτε σε θέματα προσφοράς και αγάπης και συνεισφέρει όταν πρόκειται για τέτοιου είδους εκδηλώσεις, ειδικά όταν αφορούν παιδιά.

Police event Facepainting 1
Police event Facepainting 2