Διαδικτυακή Ημερίδα των φοιτητών για το Πρόγραμμα Erasmus+

01 Μαρτίου 2021

Το Γραφείο Erasmus του KES College διοργάνωσε, τη Δευτέρα και την Τρίτη, 22 και 23 Φεβρουαρίου 2021 αντίστοιχα, Διαδικτυακές Hμερίδες Ενημέρωσης για όλους τους φοιτητές των Προγραμμάτων Σπουδών  του Κολλεγίου αναφορικά με τις ευκαιρίες συμμετοχής τους στο Πρόγραμμα Erasmus+.

Με μεγάλο ενδιαφέρον οι φοιτητές παρακολούθησαν τις Ημερίδες, ενημερώθηκαν για τις δυνατότητες αλλά και τις ευκαιρίες που έχουν να πραγματοποιήσουν την πρακτική τους άσκηση ή να εργαστούν στην Ευρώπη επιλύοντας συνάμα και πολλές απορίες που είχαν.

Η κα. Γιώτα Ιωάννου, Υπεύθυνη του Γραφείου Erasmus του KES College,  ανέλυσε τις προϋποθέσεις για την ένταξη στο Πρόγραμμα Erasmus+ και τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσει ο κάθε ενδιαφερόμενος για να εξασφαλίσει τη συμμετοχή του έγκαιρα.

Το KES College πάντοτε υποστηρίζει και προτρέπει τους φοιτητές του να συμμετέχουν στο Πρόγραμμα Erasmus+ γιατί πιστεύει ότι μια τέτοια εμπειρία αποτελεί σημαντικό εφόδιο στην περαιτέρω επαγγελματική σταδιοδρομία και ανέλιξή τους.